O skórze

Informacje o skórzeJako profesjonalny sklep oferujący wyroby galanterii skórzanej jesteśmy przekonani, że skóra naturalna jest jednym ze szlachetniejszych materiałów, z którego powstają piękne i trwałe przedmioty. Każdy skórzany produkt jest jedyny w swoim rodzaju, ponieważ skóra będąc materiałem pochodzenia zwierzęcego, nie jest jednolita.

Wszelkie ślady zadrapań, blizn czy wyblaknięć świadczą o jej autentyczności. Część z nich udaje się zminimalizować w garbarniach, ale nie zawsze możliwe jest ich całkowite usunięcie. Nie są one więc wadą materiału, ale potwierdzeniem jego naturalnego pochodzenia i ze względu na swoją naturę nie podlegają reklamacji. Skóry typu nubuk, krek, dwoina, skóry baranie i cielęce są szczególnie podatne na otarcia, ścieranie a także rozerwania.

Barwione i nielakierowane skóry typu welur i nubuk w kontakcie z innym materiałem mogą farbować. Również warunki atmosferyczne, deszcz i promienie słoneczne nie pozostają bez wpływu na ich odporność i kolor. Produkty skórzane wymagają zatem szczególnego traktowania i powinny być użytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem, unikając ich przemaczania i nie narażając na kontakty z ostrymi przedmiotami.

 

 

PielęgnacjaSkóra jagnięca, cielęca, nappa międlona, licowa, barania (owcza licowana):

- zabrudzenia usunąć gąbką lub szmatką zwilżoną w czystej wodzie, nie przemaczać!
- pozostawić do wyschnięcia w temp. pokojowej
- na oczyszczoną torbę można nanieść niewielką ilość pasty lub kremu do skór (prosimy zwracać uwagę na zalecenia producentów środków konserwujących, polecamy wcześniej sprawdzić na próbce skóry)
- delikatnie polerować miękką tkaniną
Nie stosować past samo nabłyszczających! Podszewki czyścić chemicznie.

Nubuk, welur, zamsz, krek, dwoina, Old Look:

Nie stosować past i kremów!
- zabrudzenia delikatnie usunąć zwilżonym płótnem, nie przemaczać!
- pozostawić do wyschnięcia w temp. pokojowej
- w celu ożywienia koloru można nanieść specjalny środek koloryzujący do tego typu skór (pianka, aerozol)
- dla zabezpieczenia można nanieść impregnat do tego typu skór, ale należy pamiętać, że bardzo jasne kolory mogą być przyciemnione nawet przez bezbarwne impregnaty.

 

Instrukcja użytkowania


Wyroby ze skór należy chronić przed wysoką temperaturą, silnym nasłonecznieniem oraz przemoczeniem. Skóra nie jest odporna na działanie potu, który może powodować odbarwienia na produkcie. Należy pamiętać o podatności wyrobów ze skór naturalnych na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zatłuszczenia, niemożliwe lub bardzo trudne do usunięcia. Do czyszczenia nie należy używać agresywnych środków czyszczących, ale wyłącznie specjalnych środków przeznaczonych do konserwacji skór i materiałów. Produkty (głównie w ciemnych kolorach) mogą pozostawiać na ubraniach lekkie przebarwienia, szczególnie w miejscach narażonych na potliwość. Wyroby z zamszu, mogą pozostawiać na ubraniach niewielki meszek. Wynika to z naturalnej właściwości zamszu, który ma tendencje do wycierania się podczas użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl